Strakonice

Sportovní vyžití

Plánujete-li ve Strakonicích delší pobyt, zcela jistě nemusíte své aktivity omezovat pouze na návštěvu památek. Město nabízí i spoustu možností sportovního vyžití.

Ať už do města zavítáte v kterémkoli ročním období, můžete tady navštívit plavecký areál Křemelka. Kromě krytého bazénu, v němž můžete absolvovat i romantické večerní plavání, je vám tady k dispozici relaxační bazének s masážními tryskami, parní lázně, sauna či tobogán dlouhý téměř devadesát metrů. Servis doplňují masáže a fitness. Pro své letní návštěvníky má plavecký areál připravené venkovní bazény rozličných velikostí spolu s otevřeným tobogánem.

V těsném sousedství plaveckého stadionu se pak mohou realizovat příznivci zimních aktivit a radovánek. Tady se totiž nachází zimní stadion, kde si můžete užít bruslení na všechny způsoby.

Ve Strakonicích a jejich přilehlém okolí objevíte i celou řadu cyklistických stezek, z nichž půvabem vyniká především cyklostezka vedoucí Strakonickým podskalím a těsném sousedství řeky Otavy. Ostatně Podskalí může být vaším cílem i v případě, že cyklistickým projížďkám neholdujete. Okolí skalnatého koryta řeky s přilehlými loukami je jedním z nejoblíbenějších vycházkových cílů všech místních obyvatel. Údajně na Podskalských svazích sedával i František Ladislav Čelakovský (mimochodem strakonický rodák) a ze zdejší kouzelné přírody čerpal inspiraci ke svým básním.

Podskalím navíc prochází naučná stezka v délce tří kilometrů, která připomíná historii zdejší voroplavby i flóru a faunu, s níž se tady můžete setkat. Příjemná procházka, kterou můžete samozřejmě doplnit posezením v některé ze zdejších malebných hospůdek, vám připomene časy, kdy se po Otavě splavovalo dřevo z nekonečných šumavských lesů a kdy strakonickým Podskalím zněly písně veselých vorařů. Nenapravitelné vodní romantiky pak zcela jistě potěší možnost půjčit si ve Strakonicích kánoi (tel: +420 383 325 888, +420 603 475 955) a podniknout jedno- či vícedenní plavbu po Otavě. Řeka tady protéká hlubokými lesy, nádhernou krajinou s jihočeskými vesničkami a hrady (Rabí, Strakonice).

Strakonice navíc dělají čest rybníkářské pověsti Jižních Čech a jsou obklopeny četnými rybníky, kde může každý uspokojit své rybářské choutky.